فواید و کاربردهای اسانس هسته انگور

روغن هسته انگور از خرد کردن دانه های موجود در میوه انگور استخراج می شود. ما ترکیب آن را به شما نشان می دهیم، برای چه چیزی است و چه کسی باید از آن اجتناب کند. به دلیل عطر و طعم میوه ای، روغن هسته انگور به طور گسترده ای در خیساندن گوشت و تهیه وینگرت استفاده می شود. همچنین به دلیل سطوح بالای اسید لینولئیک، یک اسید چرب امگا 6 که می تواند سلامت پوست را بهبود بخشد، در زیبایی شناسی ارزشمند است.

این روغن که از دانه های موجود در میوه تاک استخراج می شود، محبوبیت خود را مدیون غلظت بالای ترکیبات شیمیایی موجود در آن مانند زیره سبز است. اینها شامل چربی های اشباع نشده چندگانه و ویتامین E است.

روغن چگونه استخراج می شود؟

روغن هسته انگور از دانه های این میوه ها به دست می آید که محصول جانبی شراب سازی محسوب می شود و مانند ترکیب گلاب و روغن نارگیل برای مو موثر است. برای هزاران سال، شراب‌سازان نمی‌دانستند با آنها چه کنند. با این حال، فناوری به آنها اجازه داد تا فرآیندی را توسعه دهند که در آن روغن از دانه ها استخراج می شود.برای این کار دانه ها را خرد کرده و از حلال ها استفاده می کنند. با این حال، نگرانی در مورد استفاده از این مواد وجود دارد، زیرا برخی از آنها، در این مورد هگزان، با اثرات مضر سلامتی همراه است.

با این حال، حلال ها اغلب در فرآیند تولید ناپدید می شوند و هیچ شواهد علمی مبنی بر اینکه بقایای هگزان در روغن باعث آسیب کوتاه مدت یا طولانی مدت می شود وجود ندارد. البته اثرات زیست محیطی می تواند نگران کننده باشد. از این نظر، مطمئن شوید که اسانس هسته انگوری که خریداری می کنید نشان دهنده نحوه پردازش آن باشد. در غیر این صورت، باید فرض کنید که با مواد شیمیایی ساخته شده است.

به طور کلی اسیدهای چرب موجود در این روغن به شرح زیر است:

10 درصد اشباع شده
16 درصد تک غیراشباع.
70 درصد چند غیراشباع
اکثر این چربی‌های غیراشباع از امگا 6 تشکیل شده‌اند که میتوانید از فروش عمده روغن کنجد آن را بخرید. طبق مطالعات، در مقایسه با امگا 3 با افزایش التهاب در بدن مرتبط است. این همچنین در تحقیقات دیگری گزارش شده است که مصرف زیاد اسیدهای چرب امگا 6 را با افزایش خطر ابتلا به بیماری های مزمن مرتبط می کند. با این حال، شواهد علمی وجود دارد که اسید لینولئیک غلظت نشانگرهای التهابی در خون را تغییر نمی دهد. در این زمینه، نمی توان تضمین کرد که رژیم غذایی سرشار از اسیدهای امگا 6 علت آسیب شناسی است. هنوز تحقیقات بیشتری برای به دست آوردن نتایج قطعی مورد نیاز است. از سوی دیگر، روغن هسته انگور نیز منبع ویتامین E است. یک قاشق غذاخوری 3.9 میلی گرمی نشان دهنده 19 درصد از مصرف روزانه توصیه شده است.روغن چگونه استخراج می شود؟

چه کاربردهای دیگری دارد؟

اگرچه روغن هسته انگور برای بهبود سلامت پوست با مبارزه با آکنه، درمان پوست چرب و جوانسازی بافت پوست شناخته شده است، اما اینها تنها کاربردهای آن نیستند. همچنین می توان از آن در آشپزی و رایحه درمانی استفاده کرد، بنابراین بیایید جزئیات بیشتری را در زیر مشاهده کنیم.

در آشپزخانه
از آنجایی که نقطه دود بالایی دارد، می توان از روغن هسته انگور همراه عسل صادراتی برای سرخ کردن و سرخ کردن استفاده کرد. با این حال، توصیه نمی شود زیرا منبع چربی های غیر اشباع چندگانه است. طبق مطالعه ای که در Vascular Pharmacology منتشر شده است، این نوع چربی ها تمایل دارند در دمای بالا به اکسیژن واکنش نامطلوبی نشان دهند که باعث ایجاد ترکیبات مضر و رادیکال های آزاد می شود. بنابراین از استفاده از این روغن برای سرخ کردن خودداری کنید و در عوض از آن به عنوان سس سالاد استفاده کنید، آن را در تهیه سس مایونز و غذاهای پخته شده یا در خیس کردن گوشت ها اضافه کنید.چه کاربردهای دیگری دارد؟

شیره خرما یا شیره انگور

در رایحه درمانی
استرس مزمن می تواند باعث ایجاد تعدادی از مشکلات عمده پوستی از جمله آکنه، ریزش مو، خشکی پوست، بثورات و حتی پیری زودرس شود. خوشبختانه، آروماتراپی برای آرام کردن اضطراب شناخته شده است. به طور مشابه، اعتقاد بر این است که روغن هسته انگور می تواند به عنوان حامل یا روغن پایه در این عمل و همچنین برای جلساتی که شامل ماساژ است، استفاده کند.

خطرات احتمالی روغن هسته انگور
برای کسانی که به این روغن حساسیت ندارند، اگر روی پوست استفاده شود، خطرات کمی مانند مصرف عرق یونجه و شیره انگور وجود دارد. اگر نمی دانید آلرژی دارید یا نه، یک روش ساده تست ساده این شامل مالیدن کمی روغن به قسمتی از بدن مانند مچ دست یا مچ پا و 24 ساعت انتظار است. اگر پس از این مدت هیچ واکنشی (لکه یا بثورات پوستی) مشاهده نشد، به این معنی است که پوست می تواند آن را تحمل کند. اکنون، طبق گفته مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه (NCCIH)، روغن هسته انگور ممکن است برای افرادی که بیماری های خونی دارند، تحت عمل جراحی قرار می گیرند و داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین مصرف می کنند، توصیه نشود.

علاوه بر این، تحقیقات منتشر شده در مجله انجمن شیمی‌دانان نفت آمریکا نشان داد که برخی از روغن‌های هسته انگور ممکن است حاوی سطوح مضر هیدروکربن‌های آروماتیک چند حلقه‌ای (PAHs) باشند، گروهی متشکل از بیش از 100 ماده شیمیایی که برای حیوانات سرطان‌زا هستند. در حال حاضر، این اثرات در انسان مشاهده نشده است.چه کاربردهای دیگری دارد؟

انگور صادراتی

موارد منع مصرف روغن هسته انگور

افراد مبتلا به آلرژی، افراد مبتلا به اختلالات خونی و کسانی که داروهای ضد انعقاد مصرف می کنند، منع مصرف این روغن را دارند.
همه نمی توانند از روغن هسته انگور استفاده کنند. روغن هسته انگور از دانه های موجود در میوه های تاک به دست می آید. اینها محصول جانبی شراب سازی هستند، بنابراین برای تهیه روغن، آنها را خرد می کنند و از یک حلال استفاده می کنند. به نوبه خود، کسانی هستند که با این روند موافق نیستند زیرا آن را ناسالم می دانند، اگرچه هیچ مدرک قطعی مبنی بر اینکه حلال ها می توانند به بدن آسیب برسانند وجود ندارد.

در مورد فواید آن، به بهبود سلامت پوست  مانند لیمو ترش جهرم مربوط می شود، از مبارزه با آکنه و درمان خشکی پوست گرفته تا کاهش سیاهی دور چشم و تحریک جوانسازی بافت. کاربردهای آن، فراتر از لوازم آرایشی، شامل معده و عطر درمانی است. در حال حاضر، همه نمی توانند از این روغن استفاده کنند. اگر آلرژی دارید، از بیماری خونی رنج می برید، تحت عمل قرار می گیرید یا داروهای ضد انعقاد مصرف می کنید، باید از مصرف و استفاده موضعی آنها خودداری کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin